Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się psują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od właściwego i sumiennego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar